تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم؟
به نظر شما بهترین پکیج آموزشی شیمی برای کنکور کدام است؟

چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم؟

هدف خود را مشخص و زمان را مدیریت کنید

برای اینکه در امتحانات نهایی موفق شوید باید اهداف واقع بینانه ای برای خود مشخص کنید. شما از مهرماه که سال تحصیلی شروع میشود تا خرداد ماه فرصت مطالعه دارید. با یک برنامه ی دقیق و درست و حسابی شروع کنید و جلو بروید، به طور دقیق مشخص کنید که با چه هدفی درس میخوانید و برای رسیدن به این هدف در طول هفته به چند ساعت مطالعه نیاز دارید.

از شروع سال تحصیلی به خودتان قول دهید که درس هر روز را همان روز که از مدرسه آمدید بخوانید، برای درس هایی مانند ریاضی، فیزیک، زیست و شیمی همان روز نمونه سوالات امتحانات نهایی سال های قبل را حل کنید. اگر وقت زیادی برای مطالعه ندارید و ایام امتحانات فرا رسیده است باید محدودیت ها را در نظر بگیرید و با کم کردن تفریحات اضافه، زمان باقی مانده را مدیریت کنید. فراموش نکنید که شب امتحان فقط برای مرور مطالب گذشته است نه آموزش مطالب جدید.

در فواصل زمانی کوتاه مطالعه کنید

مطالعه بهتر است در بازه های زمانی کوتاه انجام شود. برای طول مدت مطالعه و استراحت خود محدودیت زمانی مشخص کنید. سعی کنید بازه های زمانی یک ساعته را برای مطالعات خود انتخاب کنید و بعد از هر یک ساعت ۱۰ دقیقه استراحت کنید. این ده دقیقه استراحت را برای ورزش یا تغذیه استفاده کنید و یا چشمان خود را ببندید و به چیزی که در این یک ساعت خواندید فکر کنید.

توصیه می شود در خلال این زمان های استراحت از تماشای تلوزیون و یا هرگونه بازی های کامپیوتری خودداری کنید. یادگیری با شتاب و تندخوانی یکی از کم اثرترین روش های مطالعه دروس امتحانات نهایی می باشد با این روش تنها قسمت های آغازین و پایانی یک فصل را یاد میگیرید و بسیاری از مباحث و نکات مهم در این میان از دست می روند.

ادامه این مطلب را در سایت گاماپلاس مطالعه کنید...

((چگونه در امتحانات نهایی موفق شویم؟))


هنوز مطلب (( انواع روش مطالعه و یادگیری )) را نخوانده اید؟؟؟:: برچسب ها : امتحانات نهایی , امتحان , کنکور , موفقیت در امتحانات مدرسه ,
ن : گاماپلاس
ت : پنجشنبه 4 بهمن 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)